Kurucu'dan
Yazdır

Öğrencilerimiz 15 Temmuz şehitlerini andı

İstanbul Medipol Üniversitesi 15 Temmuz Kulübü, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen programlara katıldı.

16.07.2018
Öğrencilerimiz 15 Temmuz şehitlerini andı

İstanbul Medipol Üniversitesi 15 Temmuz Kulübü, Edirnekapı’daki 15 Temmuz Şehitler Mezarlığını ziyaret etti. Darbe girişimi sırasında şehit düşenleri anmak için düzenlenen törene, başta 15 Temmuz Kulübü Danışmanı Doç. Dr. Ali Büyükaslan olmak üzere öğrencilerimiz, çok sayıda şehit yakını ve vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende şehitlerimiz için dualar edildi. Çok sayıda şehit yakını duygu dolu anlar yaşadı.

ŞEHZADEBAŞI CAMİİ’NDE 251 HATM-İ ŞERİF OKUNDU

15 Temmuz Kulübü, şehitlik ziyaretinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı, İstanbul Valiliği ve 15 Temmuz Derneği tarafından düzenlenen hatim programına katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, mevlithanların seslendirdiği ilahi ve kasidelerle devam etti. Programda şehitler için 251 Hatm-i Şerif okundu. 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe girişimi halkın büyük direnişiyle bastırılmış, olaylar sırasında 251 vatandaşımız şehit olmuştu.