Geri
AKADEMİK

Yerleştirme puanı ile; sayısal puan türünde ilk 200'e girerek Üniversitemizin Tıp Fakültesi, Uluslararası Tıp Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'ni tam burslu olarak kazanan, eşit ağırlık puan türünde ilk 200'e girerek Üniversitemizin Hukuk Fakültesi’ni tam burslu olarak kazanan öğrencilerimizin ABD’deki İngilizce hazırlık eğitimi ve barınma giderleri Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır

 

2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARI GENEL ŞARTLAR 
Fakülte/Program : Uluslararası Tıp Fakültesi - İngilizce Program | Eğitim Dili : %100 İngilizce | Eğitim Süresi : 6 Yıl | Zorunlu Hazırlık Programı : 1 Yıl | Puan Türü : Sayısal
BURS
ORANI

2020-2021

2019 YKS SONUÇLARINA GÖRE
KONTENJAN ÖNERİLEN
ÜCRETLER
(KDV Dahil)
ÜCRETLER
(Tercih İndirimi
KDV Dahil ) 
TAVAN
PUAN
EN YÜKSEK
BAŞARI SIRASI 
TABAN
PUAN
EN DÜŞÜK
BAŞARI SIRASI
Ücretli   102.600 TL - Tüm öğrenciler burslu alındığından ücretli kontenjanımız bulunmamaktadır.
Tam Burslu 10 - - 559,934 1* 547,586 77*
TOPLAM KONTENJAN 10  

 

*Tübitak ve Engelli ek puanı ile yerleşenler dışında.

* Tıp Programlarına programın yerleştirme puan türünde (sayısal) başarı sırası 50.000 inci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Lütfen ÖSYM kılavuzunu inceleyiniz.

*Ücretlere %8 KDV dahildir. Her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Öğretim ücretinden olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır.

*Öğretim ücretinin tamamının kayıt sırasında peşin veya kredi kartıyla tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanacaktır.

*Tercih İndirimi, Kardeş İndirimi, Engelli Öğrenci İndirimi, Milli Sporcu İndirimi, Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim İndirimi, Özel Protokol Anlaşmalı Lise İndirimi, Dikey Geçiş Sınavı İndirimi İçin Lütfen Burslar Sayfasını İnceleyiniz.

*Fakülte hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Detaylı Bilgi İçin 444 85 44

Online GörüşmeBilgi Talep FormuWebinar