Geri
AKADEMİK
Banner

Sevgili Öğrenciler,

Öğretmenler, sadece bilgi ve becerilerini yeni nesillere aktaran kişiler değil ulusların geleceğini şekillendirecek bireylerin yetişmesini sağlayan “bilgi hazineleri” dir. Bu nedenle mesleğinde uzman ve yeterlik sahibi öğretmenleri yetiştirebilmek aynı zamanda bir ülkeyi ileriye taşıyacak nesillere de dokunabilmek anlamına gelir. 

Bu misyonu yerine getirebilmek için Eğitim Fakültelerine büyük görev düşmektedir. En büyük görevi, öğretmen yetiştirmek olan eğitim fakülteleri aslında bir ulusun “kaleleri”dir. Kaleyi yapan mimarlar yani öğretmenler ne kadar hünerli olursa o kadar yıl kale ayakta kalır, yıkılmaz. Yani nitelikli öğretmenler, yeni nesiller üzerinde ömürlük değişim ve etkiler yaratırlar.

İşte bu nedenlerle İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak vizyonumuz, geleceğin nesillerini yetiştiren öğretmen adaylarımızı gerek kişisel gerekse mesleki özellikleriyle alanında uzman ve yetkin, profesyonel anlayışa sahip ve etik ilkelere uyacak şekilde yetiştirmektir.

Bu vizyonu yerine getirmek için İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak izlediğimiz eğitim programlarında, öğretmen adaylarının kişisel, sosyal, mesleki ve etik özellikler/ilkeler gibi birçok alandaki yeterliklerini geliştirmeye yönelik “çok boyutlu eğitim programı ” izlenmektedir.

Unutulmalıdır ki eğitim fakülteleri sadece bir neslin değil bir ulusun yetişmesi ve ilerlemesini sağlayan nihai sönmez meşalelerdendir.

Bu vesileyle Eğitim Fakültemize katılacak olan öğretmen adaylarımızı şimdiden tebrik eder, başarılarının bir ömür boyu sürmesini temenni ederim.

Prof. Dr. Şeref Demirayak 
Dekan V.

 

Fakültemizde 2015 yılında öğrenci kabulüne başlanmış ve halen beş alanda, altı programda lisans eğitimi verilmektedir.Fakültemizin önemli bir vizyonu, okullarda yürütülen uygulamalarla yeterlik kazanmış öğretmenler ve psikolojik danışmanların yetiştirilmesidir. Mesleki yeterliklerin yanı sıra mezunlarımızın genel kültürle donanımlı, etik ilkelere uygun davranan profesyonel bir mesleki kimliğe sahip olmaları hedeflenmiştir. Öğrencilerimizin bu vizyona uygun yetişmesi için güncel bilgi birikimini sürekli geliştiren, aynı zamanda Dünyadaki ve Ülkemizin eğitim geçmişini bilen, teknoloji ve yenilikleri izleyebilen öğrenciler olarak yetiştirilmesi en belirgin misyonumuzdur. Ayrıca Fakültemizde, bilimsel ve özgür düşünme, yaratıcılık ve özgünlük, akademik dürüstlük ve şeffaflık, çok kültürlülük ve saygı en önem verilen değerlerimiz arasındadır.
Fakültemizdeki altı program aşağıda belirtilmiştir:
 
•         İlköğretim Matematik Öğretmenliği
•         İngilizce Öğretmenliği (İngilizce)
•         Okul Öncesi Öğretmenliği
•         Özel Eğitim Öğretmenliği
•         Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
•         Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)
 

Galeri

İletişim Bilgileri

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77