Geri
AKADEMİK
Banner

İstanbul Medipol Üniversitesi

Güçlü kurumsal kültürü, girişimcilik ruhu ve sürekli gelişime açık dinamizmi ile bilime ve topluma yön veren İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu -bugünkü adıyla- Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı (TESA) tarafından 7 Temmuz 2009 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. İstanbul’un en eski bölgesi olan tarihi yarımadada; Haliç kenarında ve Unkapanı Köprüsü’nün kara ile buluştuğu noktada 2010 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan İstanbul Medipol Üniversitesi; modern derslikleri, laboratuvarları, kütüphanesi ve sunduğu olanaklarla kısa sürede İstanbul’un merkezinde bir eğitim kompleksine dönüşmüştür.

Hızlı bir gelişme gösteren İstanbul Medipol Üniversitesi kısa sürede eğitim olanaklarının yanında öğrenci yurtları, spor alanları ve araştırma laboratuvarlarını da kapsayan Kavacık Kuzey ve Kavacık Güney Yerleşkelerini hayata geçirmiştir.

Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımı olan Medipol Mega Hastaneler Kompleksi ile iş birliği anlaşması yapılmış, bu hastanemiz Üniversite Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Eğitim kalitesi, güçlü kadrosu ve uygulama olanaklarıyla öğrencilere eşsiz bir eğitim fırsatı sunan İstanbul Medipol Üniversitesi, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi itibarıyla 3 yerleşkede 12 fakülte, 4 MYO, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve 30 bini aşkın öğrencisiyle “yaşanası bir dünyaya yön verenlerin üniversitesi” olmaya devam etmektedir.

 

 https://www.facebook.com/medipoluniversitesi

 https://www.instagram.com/medipolunv/

 https://twitter.com/medipolunv

 https://www.youtube.com/user/medipoluniversitesi

 https://www.linkedin.com/school/15129800/admin/