Geri
AKADEMİK
Banner

Öğrencilerimiz, ilk evvela iyi derecede bir İngilizce deneyimi kazanmaları amacıyla oluşturulan programla eğitime başlamaktadır. 6-7 yıl sürecek bu eğitimin belki de en önemli özelliği,1. Sınıftan itibaren öğrenciye, kapasitesi ve eğilimine göre laboratuvar ve klinik ortamında gerçekleştirebilecekleri araştırma seçenekleri verilmekte, bu çalışmaları ulusal ve uluslararası toplantı ve kongrelerde sunabilmeleri ve bilimsel yayın haline getirmelerine olanak sağlanması yanında, öğrencilerimize yaşam boyu kendi kendine öğrenme becerisi kazandırılması için çalışılmaktadır. Medipol Üniversitesi içinde yer alan Regeneratif ve Restoratif Araştırma Merkezinde (REMER) Temel Bilimlerde ilerlemiş ülkelerde görülebilecek modernlikte gelişmiş cihaz sistemleri, deneysel modeller ve araştırma ekipleri mevcuttur. 1 ve 2. Sınıflarda Temel Bilimler anabilim dalları arasındaki yatay entegrasyonun yanında Temel Bilimler disiplinleri ile Klinik Kilimler arasındaki dikey entegrasyonun da sağlanmasını amaçlayan bir içerik izlenmektedir. Bu modelde, konuların ilgili bütün bilim dallarının katkısı ile birlikte hazırlanıp sunulması amaçlanmakta ve bütüncül tıp yaklaşımı esas alınmaktadır. Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesinde interaktif bir eğitim tercih edilmekte, öğrencinin eğitime aktif olarak katılımı teşvik edilmektedir. Öğrenci özellikle ilk 3 yıl içinde düzenli ve sık aralıklarla laboratuvarda araştırmaya zaman ayırmakta, yaz ve sömestre arası dönemlerde araştırmalarına devam etmesi için gerekli ortam ve olanaklar sağlanmaktadır. 3. Sınıfla beraber öğrenciyi klinik hekimliğe hazırlama süreci başlamaktadır. Medipol Üniversitesi Bağcılar Mega Hastanesinde hekimler eşliğinde teorik ve pratik dersler gerçekleştirilmektedir.

Başarılar dilerim,
Prof.Dr.Ayhan TAŞTEKİN
Uluslararası Tıp Fakultesi Dekanı

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi

 2015 yılında eğitime başlamış olan fakültemiz aşağıdaki özellikleri nedeniyle Üstün nitelikli, üniversite giriş sınavlarında dereceli ( son 3 yıl içinde Türkiye birincileri Uluslararası Tıp Fakültemizi seçmiştir)  öğrencilerin ilgi gösterdiği  100 İngilizce eğitim veren, temel bilimler ve klinik anabilim dallarında araştırmaya verdiği önemle dikkati çeken genç bir Tıp Fakültesi dir 

Üstün nitelikli,  üniversite sınavında dereceli öğrencilerin tercih ettiği öğrenci kalitesinin çok yüksek olduğu küçük sınıflarda eğitim alınan bir Tıp Fakültesi

 Son 3 yıl içinde ardarda 3 kez, üniversite giriş sınavında Türkiye birincileri uluslararası Tıp Fakültesi'ni  seçmiştir. Fakültemizdeki yabancı öğrenciler, ülkelerinin en zeki ve araştırmaya yönelik kabiliyetleri olan öğrenciler olup Türkiye derecelileri ile  beraber son derece yarışmacı bir ortam oluşturmaktadır.Uluslararası tıp fakültesinde Her sınıfta ortalama 15- 20 öğrencinin bulunduğu bir ortamda dersler  ve pratik uygulamalar yapılmaktadır.

Tam burslu İngilizce Program

Uluslararası tıp fakültesinde eğitim dili ilk 3 yıl içinde tamamen İngilizce; 4, 5 ve 6. yıllarda ise teorik dersler ve sınavlar bazında İngilizce, pratik uygulamalar ve hasta başı tartışmaları Türkçe olarak yürütülmektedir. Öğrencilerimizin dil yeterliliğini sağlamak üzere, hazırlık yılında tüm öğrencilerimiz Amerika Birleşik Devletleri'nde tamamen üniversitemiz tarafından desteklenen ingilizce kursuna katılmakta ve ileri ingilizce düzeyine ulaşmaktadır. Yabancı öğrenciler ise klinik yıllarda hastabaşı iletişimlerini güçlendirmek amacıyla üniversitemiz tarafından desteklenen Türkçe dil kursuna devam etmektedirler.

Araştırmaya Yönelik Müfredat,

Öğrenci merkezli uygulamanın ön plana çıkarıldığı Uluslararası Tıp Fakültesinde,  öğrenciler Ilk 3 yıl içinde temel bilimlerle ilgili,  sinirbilim,  kalp hastalıkları,  kanser,  genetik hastalıklar,  ilaç geliştirme  konularında araştırma yapabilme imkanlarına sahip olmaktadır.  3 yıl içinde her yıl 4-5  haftalık bilimsel araştırma kurulları içinde projelerine hız vermekte,  rehber hocalar eşliğinde projeler yazabilmekte,  3 yılın sonunda ise araştırmalarını poster,  sözel bildiri veya makaleye dönüştürebilmektediler.  Klinik yıllarda,  klinik araştırmacı  yetiştirme programımız bu yıl  uygulanmaya başlayacaktır.  1. yıldan itibaren gerekli koşulları sağlayan öğrencilere çift anadal eğitimi yapma imkanı verilmektedir.  

3. sınıftan itibaren öğrencilerimize ‘’Bütünleşik Doktora’’ (MD/PhD – Çift Doktora) Yapabilme imkanı oluşturulmuştur.

Mükemmel ortamda klinik eğitim

Üniversitemizin iş birliği protokolü imzaladığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’ nde Sadece Türkiye'den değil,  Ortadoğu ülkelerinden, Afrika ülkelerinden, Avrupa dan ve Orta Asya ülkelerinden tedavi arayan hastalar eşliğinde öğrencilerimizin eğitimi gerçekleştirilmektedir.  Joint Commission tarafından akredite edilmiş olan hastanemizde, modern cihazların ve ileri yöntemlerin kullanıldığı,  mültidisipliner yaklaşımın gerektiği,  organ nakli,  kemik iliği nakli,  ileri kanser tedavisi gibi durumlar tedavi edilebilmektedir. 

İletişim Bilgileri

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77