Geri
AKADEMİK
Banner

Öğrencilerimiz, ilk evvela iyi derecede bir İngilizce deneyimi kazanmaları amacıyla oluşturulan programla eğitime başlamaktadır. 6-7 yıl sürecek bu eğitimin belki de en önemli özelliği,1. Sınıftan itibaren öğrenciye, kapasitesi ve eğilimine göre laboratuvar ve klinik ortamında gerçekleştirebilecekleri araştırma seçenekleri verilmekte, bu çalışmaları ulusal ve uluslararası toplantı ve kongrelerde sunabilmeleri ve bilimsel yayın haline getirmelerine olanak sağlanması yanında, öğrencilerimize yaşam boyu kendi kendine öğrenme becerisi kazandırılması için çalışılmaktadır. Medipol Üniversitesi içinde yer alan Regeneratif ve Restoratif Araştırma Merkezinde (REMER) Temel Bilimlerde ilerlemiş ülkelerde görülebilecek modernlikte gelişmiş cihaz sistemleri, deneysel modeller ve araştırma ekipleri mevcuttur. 1 ve 2. Sınıflarda Temel Bilimler anabilim dalları arasındaki yatay entegrasyonun yanında Temel Bilimler disiplinleri ile Klinik Kilimler arasındaki dikey entegrasyonun da sağlanmasını amaçlayan bir içerik izlenmektedir. Bu modelde, konuların ilgili bütün bilim dallarının katkısı ile birlikte hazırlanıp sunulması amaçlanmakta ve bütüncül tıp yaklaşımı esas alınmaktadır. Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesinde interaktif bir eğitim tercih edilmekte, öğrencinin eğitime aktif olarak katılımı teşvik edilmektedir. Öğrenci özellikle ilk 3 yıl içinde düzenli ve sık aralıklarla laboratuvarda araştırmaya zaman ayırmakta, yaz ve sömestre arası dönemlerde araştırmalarına devam etmesi için gerekli ortam ve olanaklar sağlanmaktadır. 3. Sınıfla beraber öğrenciyi klinik hekimliğe hazırlama süreci başlamaktadır. Medipol Üniversitesi Bağcılar Mega Hastanesinde hekimler eşliğinde teorik ve pratik dersler gerçekleştirilmektedir.

Başarılar dilerim,
Prof.Dr.Ayhan TAŞTEKİN
Uluslararası Tıp Fakultesi Dekanı

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi

YKS ile yalnızca 10 öğrenci kabul eden Medipol UTF, yıllardır Türkiye’nin şampiyonlarını bir araya getiriyor.* UTF, başarılı öğrencilerin bir üniversite eğitiminde aradığı bilim insanı olabilecekleri altyapıyı, anadil seviyesinde İngilizce öğrenecekleri bir eğitimi ve yurt dışı deneyimi ile profesyonel ağlarını geliştirme olanaklarını bir arada sunarak öğrencilerine uluslararası düzeyde araştırma imkânı sağlayan Türkiye’deki ilk ve tek Fakültedir.

*Son 5 yıldır; 2016, 2017, 2018 ve 2019’da olduğu gibi 2020’de de YKS’nin en başarılı adayları Medipol’ü tercih etti.

Tüm dünyadan üstün nitelikli öğrencilerin tercih ettiği bir Tıp Fakültesi

Fakültemizdeki yabancı öğrenciler, ülkelerinin en nitelikli ve araştırmaya yönelik kabiliyetleri olan öğrencileri olup Türkiye derecelileri ile beraber son derece yarışmacı bir ortam oluşturmaktadırlar. Uluslararası Tıp Fakültesinde ortalama 15- 20 öğrencinin bulunduğu sınıflarda dersler ve pratik uygulamalar yapılmaktadır.

Tam burslu İngilizce Program

Uluslararası Tıp Fakültesinde eğitim dili ilk 3 yıl içinde tamamen İngilizce; 4, 5 ve 6. yıllarda ise teorik dersler ve sınavlar İngilizce, pratik uygulamalar ve hasta başı tartışmaları Türkçe olarak yürütülmektedir. Öğrencilerimizin dil yeterliliğini sağlamak üzere, hazırlık yılında tüm öğrencilerimiz* Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce kursuna katılmakta ve ileri İngilizce düzeyine ulaşmaktadır. İngilizce hazırlık eğitimi ve barınma giderlerinin tamamı üniversitemiz tarafından karşılanıyor. Yabancı öğrenciler ise klinik yıllarda hasta başı iletişimlerini güçlendirmek amacıyla üniversitemiz tarafından desteklenen Türkçe dil kursuna devam etmektedirler.

*Yerleştiği puan türünde ilk 100’e giren ve her yıl Mütevelli Heyeti’nin belirlediği kontenjan dahilinde öğrenciler.

Araştırmaya Yönelik Müfredat,

Öğrenci merkezli uygulamanın ön plana çıkarıldığı Uluslararası Tıp Fakültesinde, öğrenciler ilk 3 yıl içinde temel bilimlerle ilgili, sinirbilim, kalp hastalıkları, kanser, genetik hastalıklar, ilaç geliştirme konularında araştırma yapabilme imkanlarına sahip olmaktadır.  3 yıl içinde her yıl 4-5 haftalık bilimsel araştırma kurulları içinde projelerine hız vermekte, rehber hocalar eşliğinde projeler yazabilmekte, 3 yılın sonunda ise araştırmalarını poster, sözel bildiri veya makaleye dönüştürebilmektedirler.  Klinik yıllarda, klinik araştırmacı yetiştirme programımız uygulanmaya başlayacaktır.  1. yıldan itibaren gerekli koşulları sağlayan öğrencilere çift ana dal eğitimi yapma imkanı verilmektedir.  

Mükemmel ortamda klinik eğitim

Üniversitemizin iş birliği protokolü imzaladığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde Sadece Türkiye'den değil, Orta Doğu ülkelerinden, Afrika ülkelerinden, Avrupa ve Orta Asya ülkelerinden tedavi arayan hastalar eşliğinde öğrencilerimizin eğitimi gerçekleştirilmektedir. Joint Commission tarafından akredite edilmiş olan hastanemizde, modern cihazların ve ileri yöntemlerin kullanıldığı, multidisipliner yaklaşımın gerektiği, organ nakli, kemik iliği nakli, ileri kanser tedavisi gibi durumlar tedavi edilebilmektedir.

 

 

İletişim Bilgileri

Kavacık Yerleşkesi

Adres : Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No.19 Kavacık Kavşağı, 34810 Beykoz / İstanbul
HARİTADA GÖSTER
Telefon : 0216 681 51 00 
Faks : Rektörlük 0212 531 75 55
Muhasebe 0212 521 28 52
Fakülteler 0212 521 23 77
Bilgi Talep Formu