Rektörümüz Prof. Dr. Sabahattin Aydın, İstanbul İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen İstanbul Halk Sağlığı Konferansları kapsamında “Alma Ata’dan Günümüze Temel Sağlık Hare..
Öğretim üyeleri, doktora ve yüksek lisans öğrencileri ile İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarına hitap eden Aydın, 1978’de düzenlenen Alma-Ata Konferansının hazırlıkları, dönemin politik ortamı ve konferansın deklarasyonu ile aradan geçen 30 yılı aşkın sürenin ardından bugün temel sağlık konusunda ülkelerin mevcut anlayışları arasındaki farklılıkları ortaya koydu.
Son Güncelleme Tarihi: 22/03/2023 - 10:57