Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2. sınıf öğrencileri Kartal’daki İstanbul Halk Ekmek Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.
![18e69cbb-a2ca-4c12-b1d3-ff14de2f7663-halk_ekmek_gezi.jpg](/themes/custom/medipol/img/1x1.png)
Çarşamba sabah saatlerinde yapılan ziyarette öğrenciler, Avrupa’da en iyi teknolojiyle üretim yapan ve İstanbul’un ekmek tüketiminin yaklaşık %10’unu karşılayan tesisi gezme imkânı buldu. El değmeden ekmek üretilen tesiste, ekmeğin malzemelerinin analiz edildiği laboratuvarları, üretim yapılan makineleri yerinde inceleyen öğrenciler, baştan sona bütün üretim sürecini ve el değmeden paketlenme aşamalarını öğrendiler.
Son Güncelleme Tarihi: 24/03/2023 - 11:42