Misyon
Eleştirel düşünebilen, etik değerlere sahip insanın onuru ve değerini koruyan bireyler yetiştirmek ve değişen toplumsal koşullarda sosyal adaleti gözeterek refah alanlarına yönelik bilgi üretip bunların hayata geçirilmesini sağlamaktır.
Vizyon
Etik değerler ve insan hakları temelinde insan refahının gelişimine katkıda bulunan, disiplinlerarası ilişkiyi geliştiren, aynı zamanda karmaşık sosyal sorunlar karşısında sorumluluk alabilen yardımcı meslek elemanları yetiştiren bir program olmaktır.