Bu yıl ilk derslerini işleyen Medipol Üniversitesi Ergoterapi Bölümü’nün akademisyen ve öğrencileri, Dünya Ergoterapi Günü’nü kutladı.
![7a44f2-Dunya_Ergoterapi_Gu](/themes/custom/medipol/img/1x1.png)
Bu yıl ilk derslerini işleyen Medipol Üniversitesi Ergoterapi Bölümü’nün akademisyen ve öğrencileri, 27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü’nü kutladı. Dünyada 100 yıllık bir geçmişe sahip olup, Türkiye’de ise 6 yıllık bir geçmişi olan ergoterapi, Medipol Üniversitesi’nde 2015-2016 akademik yılında 4 yıllık lisans bölümü olarak okutuluyor. Çeşitli faaliyetlerle bireylerin günlük yaşamlarındaki aktivitelerinde toplumsal katılımı arttırmayı amaçlayan ergoterapi, sağlık ve refahı geliştiren birey merkezli bir meslektir.
Son Güncelleme Tarihi: 15/03/2023 - 14:42